Meble loft idealne do industrialnych wnętrz mieszkalnych

Meble loft idealne do industrialnych wnętrz mieszkalnych

W trakcie planowania wnętrz z całą pewnością wypada zatroszczyć się, aby zarówno wykorzystana kolorystyka, jak design mebli czy dodatki pasowały do całej koncepcji i tym samym pozwalały stworzyć spójną aranżację.

Czym charakteryzują się meble loft i w których pomieszczeniach będą prezentowały się odpowiednio?

Industrialne mieszkania

Styl industrialny w aranżacji wnętrz mieszkalnych cieszy się w ostatnim czasie sporą popularnością. Tego typu wystrój ma bezsprzecznie swoje specyficzne cechy. Jakie? W tego rodzaju pomieszczeniach dominują przede wszystkim surowe materiały. Odsłonięty beton, elementy konstrukcyjne czy odkryte cegły to z całą pewnością w tego typu aranżacjach nie materiały, które należy zamaskować, ale swego typu zdobienie oraz miara stylu. W pomieszczeniach industrialnych jest ponadto przestronnie, a otwarte przestrzenie na domiar tego podkreślają charakter aranżacji. W takich wnętrzach ozdobne klasyczne meble wyglądałyby co bynajmniej mało spójnie, wobec tego warto zadbać o dopasowanie poszczególnych detalów aranżacji i dopełnić ją słusznie dobranymi meblami. Dzięki temu uzyskamy znacznie bardziej bezkonfliktowy efekt.

Meble loft

Meble loft cechują się prostą konstrukcją i w wielu przypadkach wykonywane są z drewna połączonego z metalem. Stalowa konstrukcja dla regału, łóżka lub szafy zapewnia niezawodność, a jednocześnie nienagannie komponuje się z aranżacją pełnego wnętrza. Elementów drewnianych właściwie się nie maluje – w pomieszczeniach industrialnych bardzo dobrze wygląda surowe drewno z wyrazistym rysunkiem słoi. Nie bez znaczenia pozostaje również sam szkic. W wypadku mebli loft zdecydowanie rozsądniej jest zdecydować się na prostotę – elementy dekoracyjne są w stanie zaburzać spójność aranży. Warto wiedzieć, iż meble loft niektórzy decydują się wykonać samodzielnie wykorzystując w tym celu choćby palety euro. Pośród propozycji producentów wyposażenia wnętrz nie brakuje jednakże atrakcyjnych projektów, które z pewnością przypadną do gustu pasjonatom stylu industrialnego. Pozwala to dopasować zarówno meble, jak również samą aranżację do osobistych preferencji lokatorów.